כאב גב תחתון - רן ארבל אוסטאופת - מטפל בכאב
כאב גב תחתון

כאבי גב תחתון (כגת) נפוצים מאד באוכלוסיה ועשויים להופיע בכל גיל אולם יותר בגילאים 30-50.
כגת הוא הגורם העיקר להעדרות מהעבודה (נתון סטטיסטי). לעיתים נגרם בעקבות פעילות גופנית שלא נבנית בהדרגתיות ועם הדרכה נכונה, תנועה חדה לא נכונה ולעיתים בשל אורח חיים לא מתאים, אולם כגת נגרם לרוב בשל העדר פעילות גופנית ואורח חיים סדנטרי(ישיבה על הכורסא, מול הטלויזיה, העדר תנועה ופעילות).
כגת קשור לרוב לרקמות מסוימות באזור הגב (שריר, רצועה גיד, דיסק ועוד.) כגת עשוי להיות אדיופתי (ללא סיבה), קשור לסטרס, חרדה או להעיד על בעיה פנימית אחרת.

היכולת להפחית ולמנוע כגת תלויה רבות במטופל עצמו ובקבלת הדרכה נכונה אצל האוסטאופת.

הכאב עשוי להיות קל או חזק מאד, עשוי להיות מוחמר בתנועות מסוימות או מצבים שונים. יש הסובלים מכגת אקוטי (חדש) או כרוני. לעיתים הכאבים מוקרנים לכיוון הגפיים, האגן, הישבן או הבטן.
כגת יכול לנבוע משרירים תפוסים (Triger Point או Myofascial Pain), בלט או פריצת דיסק (Bulge Disc), הצרות בחלל השדרה (Spinal Stenosis), החלקה של חוליה (Spondylolisthesis), שינויים ניווניים או שחיקת סחוס בעמוד השדרה (Spondylosis), פיברומיאלגיה (Fibromialgia), דלקת באחת הרקמות בגב התחתון ועוד.

טיפול אוסטאופתי נכון מקצועי ומדויק יעיל מאד כמעט בכל המקרים, מקל ומסייע בריפוי הבעיה. לרן נסיון רב בטיפול בטיפול בכאבי גב תחתון והוא מתמחה בטיפול בבעיות עמוד שדרה ושרירי גב מכל הסוגים. יעילות הטיפולים גבוהה מאד והטיפול עוזר לשפר את אורח החיים, רמת הכאב, התפקוד היומיומי, שינה בלילה, בהפחתת שימוש בתרופות ובמניעת ניתוחים מיותרים. הטיפול יעיל מאד בבעיות אקוטיות וכרוניות כאחד.

מחקרים מעידים

• אוסטאופתיה מקדמת שיפור ביצועים, החלמה מפציעה ומניעתה ויכולת בתחרויות*
• מניפולציה שדרתית אוסטאופתית מפחיתה כאב גב תחתון באופן משמעותי**
• אוסטאופתיה מפחיתה כאב גב תחתון יותר מאשר טיפול דמה***


* Osteopathic manipulative medicine and the athlete,Sports Medicine, feb 2008.
** American Osteopathic Association guidelines for osteopathic manipulative treatment (OMT) for patients with low back pain: Clinical Guideline Subcommittee on Low Back Pain, JAQA, nov 2010
*** Osteopathic Manual Treatment and Ultrasound Therapy for Chronic Low Back Pain: A Randomized Controlled Tria, ANNALS OF FAMILY MEDICINE, march 2013l

ההודעה שלך נשלחה, תודה.
נחזור אליך בקרוב